Samoobsługowy system BI, który pozwala na tworzenie zaawansowanych wizualnie i technologicznie, interaktywnych raportów, pulpitów zarządczych, udostępnianie treści szerokiemu gronu odbiorców nigdy nie było tak proste do tego bez pomocy IT niezależnie od lokalizacji i języka.

Cognos Analytics to oparta na technologii AI platforma do inteligentnej analizy danych, która umożliwia:

  • Szybsze uzyskiwanie odpowiedzi na pytania biznesowe – w formie atrakcyjnych wizualnie, przejrzystych, interaktywnych kokpitów, które można błyskawicznie wdrożyć do użytku.
  • Ułatwiony dostęp do wartościowych wyników analiz dzięki interaktywnym wizualizacjom danych, które ułatwiają wykrywanie przyczyn stojących za niezadowalającymi wynikami i podejmowanie działań naprawczych.
  • Trafne decyzje prowadzące do lepszych wyników biznesowych, podejmowane na podstawie przejrzystych raportów i ujęć wyników biznesowych.
  • Wiarygodne dane będące podstawą trafnych, spójnych decyzji – wolne od problemu erozji jakości i zbędnych duplikatów.

Oprogramowanie IBM Business Analytics może zawierać szereg pulpitów menedżerskich, kart wyników raportów a także analiz ad­hoc które można wyświetlać i personalizować w sposób, który wspiera unikalny model analizowania danych i podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie.